Skandál v Chemnitzu: Merkelová lhala o pogromech na migranty

4. 09. 2018 10:35:36
Merkelová byla přistižena u šíření falešných zpráv o demonstracích. Události v Chemnitzu dramaticky vyostřily vnitropolitickou situaci v Německu. Ostrakizace demonstrantů přestává fungovat.

Oproti tvrzení většiny německých masových médií o tom, že v Chemnitzu řádí náckové, ve městě demonstrují obyčejní lidé. Ventilují tak svou frustraci z migrační politiky vlády. Zatímco Merkelová ruku v ruce ze socialisty a Zelenými již několik let podporuje masovou imigraci arabů a afričanů do Německa, většina Němců tuto imigrační politiku odmítá.

Frustrace obyvatelstva má hned několik důvodů:

Prvním je samotný fakt, že vláda proti vůli německého obyvatelstva pouští do země migranty z cizích kuturních a náboženských kruhů, aniž by pro tak závažné rozhodnutí měla souhlas obyvatelstva. Navíc financuje integraci migrantů do společnosti milliardami Eur, které následně chybí při financování sociální a zdravotní pěče o původní obyvatelstvo. Tím vznikají velká sociální napětí.

Druhým důvodem je zacházení s kritikou migrační politiky. Jakákoliv kritika je tvrdě potlačována. Kritici jsou okamžitě ostrakizováni a označováni za nacisty. Kdekoliv v zemi občané povstanou a začnou proti vládě demonstrovat, spustí se následující mechanizmus: Národní fronta tvořená SPD, Zelenými, Komunisty, odbory, různými NGO a také církvemi zorganizuje protidemonstrace. Čelní představitele těchto stran a organizací označí demonstranty proti vládě za krajně pravicové extremisty a nacisty, proti kterým je třeba bojovat. Média tyto názory masivně šíří a zároveň potlačují informace o negativních aspektech migrace.

Média potlačují informace o tom, že vraždili migranti

Třetím důvodem je způsob medializace všech těch případů. I v případě Chemnitzu média opět potlačují informace o tom, že vraždili migranti. Veřejnoprávní televize po vraždě Marie ve Freiburgu rozhodla, že zprávu nezařadí do večerních televizních novin, údajně proto, že se jednalo o „událost lokálního charakteru“. Toto rozhodnutí padlo v době, kdy už o té ‚události lokálního charakteru‘ běžela zpravodajství na televizních stanicích od USA přes Rusko až v Japonsku. O vraždě Mii v Kandelu zase veřejnoprávní televize nechtěla vysílat, protože se údajně jednalo o ‚Beziehungstat‘ mezi mladistvými, tedy něco jako vraždu z lásky mezi tínejdžery. To prosím v situaci, kdy vrah tu dívku ubodal nožem v místní drogerii za bílého dne.

I v případě Chemnitzu postupují mainstreamová média a politici opět podle stejného schéma: místo toho, aby se věnovali otázce, kdo vraždil, (a pokud se prokáže, že to byli ti dva migranti z Iráku a ze Sýrie, kteří byli vzati předběžně do vazby -jeden z nich několikanásobný recidivista- kdo je za to zodpovědný), tak se hlasitě ohrazují proti tomu, že lidé demonstrují. Místo toho, aby kladli otázku, proč ti migranti jsou vlastně v Německu, kdo za to nese zodpovědnost a jak dalším takovým vraždám zabránit, raději produkují fake-news o tom, že německá lůza lynčuje uprchlíky.

Merkelová přistižena u šíření fake news o údajném lynčování cizinců

Teď ale tento koloběh dostal vážné trhliny. Nezavislý novinář Alexander Wendt na svém blogu Publico dokázal, že jak Angela Merkelová osobně, tak i její mluvčí Steffen Seibert s odvoláním na blíže nespecifikované video tvrdili, že v Chemnitzu dochází k lynčování uprchlíků. Toto trvzení vyvrátil mluvčí Saské prokuratury Wolfgang Klein. Merkelová ani Seibert doposud nepodali žádné vysvětlení či podklady, které by jejich (falešné) trvzení potvrdily. Přitom šíření fake news, že v Chemnitzu docházelo k lynčování uprchlíků sloužilo jako podklad pro masívní útok politiků národní fronty proti demonstrantům a jejich očerňování jako nacisty. Renomovaný profesor Werner Patzelt spolu s 350 podpůrci kancléřku veřejně vyzval, aby svá tvrzení podložila fakty. Merkelová již několik dní stále není schopná požadovaný důkaz veřejnosti předložit. Petici můžete podepsat zde.

Časopis DER SPIEGEL, dřive považován za seriózní a investigativní médium, ve své aktuální titelstory dokonce difamuje jako nacisty hned všechny obyvatele Saska. Ještě hůř pracuje veřejnoprávní televize ARD. Ta i přes celodenní prezenci svého štábu v Chemnitzu očividně nesehnala žádného opravdového nácka. A tak jednoduše do přízpěvku o demonstracích nastříhala několik dní staré záběry ze zcela jiného mista.

Atentát je následkem migrační politiky Merkelové

Atentát na mladého muže v Chemnitzu, spáchaný pravděpodobně dvěma migranty z Íráku a ze Sýrie je následkem migrační politiky vlády Angely Merkelové. Mladík je zatím poslední z řady obětí atentátů páchaných migranty na Němcích. U toho doposud nejhoršího atentátu bylo islamistickým teroristou Anisem Amrim v Berlíně na Breitscheidplatzu těsně před Vánocemi zabito dvanáct osob. Mezi nimi byla i Češka. Dalších více než padesát osob bylo zraněno. Následkem této migrační politiky je i řada znásilnění a vražd, které jsou páchány osobami, které by při normální ochraně hranic v Německu vůbec nebyly. Studentku Marii zavraždil ve Freiburgu migrant z Afghánistánu Hüssein K.. Patnáctiletou dívku Miu ubodal v Kandelu k smrti další afgánec Abdul D. Po každé z těchto vražd obyvatelstvo demonstrovalo. Demonstrace ovšem nikdy nedosáhly takového rozsahu jako v Chemnitzu. Atmosféra ve společnosti se vyhrotila.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Petr Bystron | úterý 4.9.2018 10:35 | karma článku: 42.54 | přečteno: 3666x

Další články blogera

Petr Bystron

"V Německu není svoboda slova!" říka házenkářská hvězda

Špičkový německý házenkář Stephan Kretschmar způsobil mediální skandál. V rozhovoru pro portálu t-online řekl, že v Německu fakticky není svoboda slova.

16.1.2019 v 7:30 | Karma článku: 44.40 | Přečteno: 4362 | Diskuse

Petr Bystron

Breitbart: Interní dokumenty poukazují na cenzuru Googlu.

Skandální odhalení v USA: Interní prezentace potvrzuje, že Google cenzuruje konzervativní obsahy. Exklusivně na Breitbart.

11.10.2018 v 19:10 | Karma článku: 32.92 | Přečteno: 985 | Diskuse

Petr Bystron

Genderový blázinec: Na Univerzitě Berlín hrozí zákaz diskuze, když se do ní nehlásí žena

Do jaké míry už ‚zblbli‘ němečtí studenti pod vlivem genderové ideologie, dokazuje aktuální příklad z rudého Berlína.

22.8.2018 v 17:28 | Karma článku: 45.69 | Přečteno: 6686 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Berwid-Buquoy

Notredamské inferno aneb Klasické pojišťovací podvody

Pojišťovací podvod má mnoho tváří a na některých pilně pracují sociální vědy až několik let, aby daný, v některých případech dokonce geniální podvod, mohl vstoupit do lidských dějin jako zcela transparetní „fakt“...

22.4.2019 v 13:36 | Karma článku: 13.23 | Přečteno: 377 | Diskuse

Karel Vašíček

Tak nám zmlátili Dominika Feriho!

Kromě krvavých atentátů ve Srí Lance byla včera další důležitá zpráva. Pan poslanec si udělal výlet na ochutnávku vína a dostal přes hubu.

22.4.2019 v 8:58 | Karma článku: 38.16 | Přečteno: 1743 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Finanční gramotnost

On třeba může na základě dlouhodobé statistiky doložit, že oficiálně publikovaná inflace, která je vypočítávána na základě univerzálního spotřebního koše, pro něj neplatí. Skutečná inflace pro lidi, kteří hlavně bydlí a jí činí 5%

22.4.2019 v 7:00 | Karma článku: 19.67 | Přečteno: 457 | Diskuse

Petr Burian

Babiš narazil

Na dno hrnce. Po pěti letech konjunktury ekonomiky, kdy naše vláda v dobách žírných hospodařila jen zuby nehty s vyrovnaným rozpočtem a schváleným deficitem v desítkách miliard korun, přichází ochlazení. Lžíce cinkla o dno hrnce.

21.4.2019 v 16:36 | Karma článku: 44.34 | Přečteno: 5524 | Diskuse

Libor Čermák

Cože? Demonstrace proti ženě ve vládě?

Jak jsem se dozvěděl z Fora 24, tak kdosi prý připravuje další protivládní demonstraci. Ale proti komu? Proti ženě ve vládě. Proti Marii Benešové, která se ministryní ještě ani nestala. Je ale příznivkyně Miloše Zemana.

21.4.2019 v 12:13 | Karma článku: 36.15 | Přečteno: 1007 |
Počet článků 32 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2334

Autor je  zahraničněpolitickým mluvčím frakce AfD v Bundestagu. Vystudoval ekonomii a mezinárodní vztahy na Univerzitě v Mnichově. Pravidelně publikuje v českých i zahraničních médiích. www.petrbystron.de

Najdete na iDNES.cz